Informacja ws. nowego cennika biletów kolejowych na terenie Województwa Małopolskiego od 16 stycznia br.

małopolskie

16 stycznia br. na terenie Województwa Małopolskiego wprowadzone zostaną zmiany w zakresie ofert biletowych obowiązujących w pociągach uruchamianych na zlecenie Województwa Małopolskiego. Nowy cennik pozwoli na ujednolicenie ofert obowiązujących na terenie Małopolski, poprawi czytelność oferty biletowej, a co najważniejsze pozwoli wszystkim pasażerom wybierającym pociąg w codziennych podróżach korzystać z atrakcyjnej oferty biletów zintegrowanych, umożliwiających ich zakup z 10% rabatem. Ponadto pasażerowie będą mieli możliwość zakupu większości typów biletów kolejowych za pomocą aplikacji Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej iMKA.

Wykaz ofert obowiązujących w pociągach organizowanych przez Województwo Małopolskie:

1. Taryfa Małopolska - konkurencyjna cenowo oferta w stosunku do przewoźników drogowych, zachęcająca podróżnych do korzystania z transportu kolejowego – jako  tańszego, bezpiecznego i przyjaznego środowisku. Z oferty mogą korzystać  wszyscy podróżujący w relacjach wewnątrz województwa małopolskiego oraz na wybranych odcinkach województwa śląskiego i świętokrzyskiego. Ma zastosowanie na obszarze ograniczonym stacjami i przystankami: Sędziszów, Wałki, Krynica-Zdrój, Wieliczka Rynek Kopalnia, Zakopane, Żywiec, Bielsko - Biała Główna, Oświęcim, Katowice, Kraków Olszanica oraz pomiędzy wszystkimi stacjami na tym obszarze.

 W ramach oferty dostępne są bilety:

 • jednorazowe,
 • miesięczne,
 • zintegrowane.

Bilety miesięczne i zintegrowane dodatkowo uprawniają pasażerów do dojazdu do/z stacji Kraków Lotnisko/Airport.

Obowiązują ulgi ustawowe:

 • bilety jednorazowe:  33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95% oraz 100%,
 • bilety miesięczne: 33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%.

Dla osób okazjonalnie korzystających z połączenia kolejowego do Portu Lotniczego Kraków Airport dostępne są specjalne oferty biletowe:

 • „Taryfa Małopolska Lotnisko” – bilety jednorazowe z dowolnego miejsca w Małopolsce,
 • „Jedź i Leć” – bilety umożliwiające podróż tam i z powrotem z przystanków znajdujących się na liniach obsługiwanych przez Spółkę Koleje Małopolskie (SKA1 Kraków Lotnisko/Airport – Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia, SKA3 Kraków Główny – Tarnów oraz Kraków Główny – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica Zdrój).

2. Bilet Górski - oferta skierowana jest przede wszystkim dla mieszkańców Beskidu: Sądeckiego, Małego, Makowskiego, Śląskiego, Żywieckiego oraz Podhala.  Ceny biletów jednorazowych są niższe średnio o 35 %, a miesięcznych o 45 %  w stosunku do podstawowej taryfy „TPR”. Oferta przeznaczona jest dla osób podróżujących pomiędzy stacjami i przystankami znajdującymi się na odcinkach:          

 • Tarnów – Krynica-Zdrój,   
 • Zakopane – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona,
 • Żywiec – Sucha Beskidzka,
 • Bielsko Biała Gł. – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona,
 • Sędziszów – Bukowno Przymiarki,
 • oraz pomiędzy wszystkim stacjami i przystankami na łączących się ze sobą odcinkach.

W ramach oferty dostępne są bilety:

 • jednorazowe,
 • miesięczne.

Obowiązują ulgi ustawowe:

 • bilety jednorazowe:  33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95% oraz 100%,
 • bilety miesięczne: 33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%.

3. Bilet Strefowy – oferta skierowana do mieszkańców Krakowa i okolic. Bilety uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach REGIO między stacjami położonymi w obrębie wybranych stref. Jest to atrakcyjna oferta dla osób, które zamierzają w krótkim czasie załatwić zarówno  sprawy urzędowe, jak również inne np. wizyta u lekarza czy znajomych. Pasażerowie mają do wyboru bilety 2, 4 lub 6 - godzinne. Ma zastosowanie na obszarach wokół Krakowa, ograniczonych stacjami:

 • Strefa 0 – Kraków Olszanica, Kraków Mydlniki Wapiennik, Kraków Batowice, Kraków Bieżanów, Kraków Bieżanów Drożdżownia, Kraków Sidzina,
 • Strefa I – Skawina, Zabierzów, Baranówka, Węgrzce Wielkie, Wieliczka Rynek Kopalnia,
 • Strefa II – Wola Filipowska, Słomniki, Kłaj, Radziszów,
 • Strefa III – Chrzanów, Miechów, Bochnia, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona.

W ramach oferty dostępne są bilety:

 • czasowe,
 • miesięczne,
 • zintegrowane.

Bilety miesięczne i zintegrowane dodatkowo uprawniają pasażerów do dojazdu do/z stacji Kraków Lotnisko/Airport.

Obowiązują ulgi ustawowe.

Bilety jednorazowe:  33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95% oraz 100%,

Bilety miesięczne: 33%, 37%, 49%, 51%, 93%

4. Bilet Liniowy Czasowy – ma zastosowanie w przypadku podróży na liniach wokół Krakowa, na odległość nie większa niż 56 km. Uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów na wybranym odcinku w określonym na bilecie czasie.

W ramach oferty dostępne są bilety:

 • 8-godzinne – obowiązują na obszarze wokół Krakowa ograniczonym stacjami: Miechów, Bochnia, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Chrzanów, Wieliczka Rynek Kopalnia, Kraków Olszanica,
 • 2- i 6-godzinne – obowiązują na linii SKA1 oraz we wszystkich pociągach KMŁ i PR obsługujących odcinek Kraków Bieżanów – Kraków Łobzów.

Obowiązują również ulgi ustawowe.

 • Bilety jednorazowe:  33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95% oraz 100%,
 • Bilety miesięczne: 33%, 37%, 49%, 51%, 93%,

5. Bilet miesięczny na przewóz roweru – uprawnia do wielokrotnego przewozu roweru na obszarze obowiązywania biletu miesięcznego pokrywającego się z obszarem Taryfy Małopolskiej ograniczonym stacjami: : Sędziszów, Wałki, Krynica - Zdrój, Wieliczka Rynek - Kopalnia, Zakopane, Żywiec, Bielsko - Biała Gł., Oświęcim, Katowice, Kraków Lotnisko/Airport oraz pomiędzy wszystkimi stacjami na tym obszarze. Cena biletu wynosi 30 zł.

Oprócz w/w ofert Operatorzy mogą stosować specjalne oferty pozataryfowe zgodnie z obowiązującym przepisami.

W pociągach obsługiwanych przez Spółkę Przewozy Regionalne dostępne są ogólnopolskie oferty tj. REGIOSenior, Ty i Raz Dwa Trzy, REGIOkarta, Bilet Turystyczny i przejazdy grupowe.

Dodatkowo w relacjach Trzebinia – Rybnik – Trzebinia (cena biletu normalnego 14,00 zł) i Kraków – Rybnik – Kraków (cena biletu normalnego 18,00 złobowiązuje oferta Połączenie w Dobrej Cenie.

Operatorzy zobowiązani są do stosowania ulg ustawowych oraz wzajemnego honorowania biletów.

W przypadku rozpoczęcia podróży w pociągu Przewozów Regionalnych na stacjach lub przystankach, na których znajdują się czynne kasy biletowe, za wydanie biletu w pociągu mogą być naliczone opłaty dodatkowe. Ich wysokość, przy zakupie biletu u obsługi pociągu, uzależniona jest od długości trasy i wynosi od 4 do 8 zł. Opłaty dodatkowe nie są pobierane w przypadku zakupu przez osoby niepełnosprawne i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej (Regulamin Przewozu RPR § 10 Sprzedaż i legalizacja dokumentów przewozu ust. 6).

W pociągach kursujących na linii SKA2 (Kraków – Sędziszów) do końca stycznia br., zgodnie z decyzją Przewozów Regionalnych, opłaty dodatkowe nie są naliczane.

Warunki taryfowe ofert dostępne tutaj 

W załączeniu cenniki biletów poszczególnych ofert.

ZałącznikRozmiarData
Taryfa Małopolska - bilety jednorazowe62.93 KB2017-01-11
Taryfa Małopolska - bilety miesięczne55.84 KB2017-01-11
Taryfa Małopolska - bilety miesięczne zintegrowane46.23 KB2017-01-11
Taryfa Małopolska Lotnisko64.82 KB2017-01-11
Bilet Górski - bilety jednorazowe62.5 KB2017-01-11
Bilet Górski - bilety miesięczne52.83 KB2017-01-11
Bilet Strefowy 68.45 KB2017-01-11
Bilet Liniowy 8-godzinny62.07 KB2017-01-11