Utrudnienia na stacji Poznań Główny

wielkopolskie

Ze względu na bezpieczeństwo i system sterowania ruchem kolejowym 13 grudnia, od godz. 14:00 z przyczyn niezależnych od przewoźnika doszło do poważnych utrudnień w obrębie stacji Poznań Główny. Informujemy, że ruch jest znacznie utrudniony, a pociągi mogą doznawać znacznych opóźnień. Na teren stacji oddelegowani zostali mobilni informatorzy, którzy udzielają informacji i pomocy pasażerom. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, za wszystkie serdecznie przepraszamy. 

We wtorek 13 grudnia do końca dnia (do godz. 00:00) honorowane będą bilety na przejazd pociągami REGIO u innych przewoźników (IC) do stacji zgodnie z rozkładem jazdy (bez zatrzymywania się na stacjach pośrednich). 


PLK: sytuacja na węźle poznańskim będzie się normalizować

O godzinie 17:10 ze stacji Poznań Główny wyjechał pociąg relacji Olsztyn – Zielona Góra, służby techniczne PLK przywróciły działanie systemu sterowania ruchem. Sytuacja na węźle poznańskim będzie się normalizować. 

Dzięki temu, że cały czas sprawne były wszystkie urządzenia odpowiedzialne za sterowanie ruchem pociągów na liniach doprowadzających do Poznania od strony Warszawy, Wrocławia, Gniezna, Ostrowa Wielkopolskiego, Wągrowca, Szczecina, Piły, Zbąszynka pociągi mogą wyjeżdżać natychmiast po przywróceniu działania LCS Poznań.

Lokalne Centrum Sterowania Poznań (powstałe w 2008 roku) to zintegrowany, komputerowy system odpowiedzialny za  sterowanie ruchem pociągów w obrębie stacji Poznań Główny, to znaczy że odpowiada za sterowanie rozjazdami i semaforami tylko w stacji Poznań Główny. 

Na stacji Poznań Główny podróżnym wydawane są ciepłe napoje. PKP Intercity wydaje napoje w opóźnionych pociągach wyposażonych w wagony barowe.

Przepraszamy pasażerów za utrudnienia w podróży.