Kolejowe święto dla Najmłodszych

wielkopolskie

Przewozy Regionalne podzielą się radością Święta Kolejarza z najmłodszymi pasażerami i przybliżą sposoby na wygodne podróżowanie. Pociąg specjalny zabierze dzieci na dwugodzinną wycieczkę. Na pokładzie pociągu nie zabraknie atrakcji, którymi pragniemy zachęcić młode pokolenie do korzystania z najbezpieczniejszych środków zbiorowego transportu. Na wspólne obchody zapraszamy dzieci z opiekunami, grupy zorganizowane i przedstawicieli mediów, którzy pomogą nam uwiecznić wspólnie spędzony czas i przekazać serdeczne życzenia braci kolejowej z okazji Święta Kolejarza.

Na peronie 4b, podczas spotkania z kolejarzami pracującymi na różnych stanowiskach, dzieci poznają poszczególne zawody. Pracownicy Przewozów Regionalnych wyjaśnią czym zajmuje się dyżurny ruchu, co robi ustawiacz i kto to jest rewident. Wytłumaczą za co odpowiedzialny jest kierownik pociągu, a funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udowodnią skuteczność pracy z profesjonalnym psem i zwrócą uwagę na kwestie bezpieczeństwa na terenie kolejowym.

Podczas przejazdu pociągiem specjalnym, zestawionym ze zmodernizowanego elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57AKW nie zabraknie atrakcji i praktycznych porad dla najmłodszych, którzy dopiero będą się uczyć wybierać przed podróżą właściwe środki transportu i bezpiecznie z nich korzystać. Dzieci dowiedzą się gdzie najwygodniej i najszybciej kupić bilet na pociąg, jak czytać rozkład jazdy i gdzie go znaleźć, jak rozróżniać pociągi, a nawet jak podróżować ze zwierzętami. Kolejarze odpowiedzą na wszystkie nurtujące małych podróżnych pytania i wątpliwości, a moc niezapomnianych wrażeń dla uczestników zapewnią animatorzy z poznańskiej Fundacji Pro-Spin. Zapraszamy!

Program wydarzenia:

10:00     zbiórka zarejestrowanych grup na peronie IVb

10:15     prezentacja zawodów kolejowych: dyżurny ruchu, ustawiacz, rewident, konduktor, Straż Ochrony Kolei

11:00 – 12:48     przejazd pociągu specjalnego na trasie Poznań Gł. – Wronki – Poznań Gł.

13:00     wręczenie pamiątek, pożegnanie gości.

W pociągu specjalnym obowiązuje rezerwacja miejsc,
której można dokonać poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy:
tel. 691 994 042
e-mail: rzecznik.poznan@p-r.com.pl

„W 1991 r. Dzień Kolejarza zamieniono na Święto Kolejarza. Zmieniła się również data. Wcześniejsza, które nie była związana z żadnym konkretnym wydarzeniem, poszła w niepamięć. Na nową wybrano 25 listopada – dzień wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Z czasem powrócono do centralnych obchodów, przywracając część dawnej uroczystej otoczki. Niestety, nowy termin nie zachęca do popularnych przed laty wydarzeń na świeżym powietrzu. Dziś Święto Kolejarza ma jednoczyć brać kolejarską rozbitą na wiele spółek, firm i zakładów.” Źródło: kurierkolejowy.eu