Oddział Małopolski zorganizował atrakcje dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Targu

małopolskie

Już po raz drugi Oddział Małopolski Przewozów Regionalnych zorganizował atrakcje dla dzieci ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu.

W tym roku dzieci miały okazję odbyć krótką podróż pociągiem, zwiedziły obiekty kolejowe w Suchej Beskidzkiej, słynny pociąg papieski, a pracownicy Przewozów Regionalnych i funkcjonariusze SOK przekazali dzieciom niezbędną wiedzę dot. kolei i pełnionych obowiązków.

20 września br. Oddział Małopolski Przewozów Regionalnych zorganizował dla dzieci ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Targu atrakcje. W programie przygotowanym przez Przewozy Regionalne znalazły się m.in. zwiedzanie hali napraw, warsztatów specjalistycznych,  magazynów, sali szkoleń maszynistów oraz pociągu papieskiego – jedynego pociągu na świecie upamiętniającego postać Jana Pawła II, skonstruowanego przez brać kolejową w podziękowaniu za pontyfikat Papieża Polaka. Pracownicy Przewozów Regionalnych opowiedzieli dzieciom m.in. o budowie pociągu, historii sekcji w Suchej Beskidzkiej a funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei o swojej służbie i o o zasadach bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Ponadto dzieci zwiedziły Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej, gdzie samodzielnie wyrabiali monety z gliny. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Sala Rycerska i jej eksponaty.

Na zakończenie, dzieci pojechały pociągiem na trasie Sucha Beskidzka – Chabówka.

Kilkuletnia współpraca Oddziału Małopolskiego z ośrodkiem skutkuje rozszerzeniem proponowanego przez nas programu. Ilekroć dyrekcja ośrodka i wychowawcy uznają, że proces dydaktyczno–wychowawczy  należy poszerzyć o różnego rodzaju wycieczki do muzeów, obiektów przemysłowych, tylekroć Przewozy Regionalne udzielają stosownej pomocy.

Tym razem młodzież była zainteresowana zwiedzeniem naszych obiektów w Suchej Beskidzkiej służących do utrzymania taboru. To co dla nas może wydawać się zwykłą codziennością, dla takich dzieci staje się czymś niezwykłym. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z ośrodkiem. Dołożymy wszelkich starań aby urozmaicić  nasz program, będący elementem tak ważnego procesu dydaktycznego – powiedział Andrzej Siemieński, dyrektor Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych.