Dzień Dziecka w Oddziale Małopolskim PR

małopolskie

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca br. pracownicy drużyn konduktorskich Oddziału Małopolskiego rozdawali dzieciom w pociągach  słodycze i drobne upominki. 

Ponadto 6 czerwca br. nasz oddział wraz ze spółkami PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Cargo oraz Strażą Ochrony Kolei zorganizował Dzień Dziecka dla 60 dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Radwanowicach oraz Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rudawie. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy przejazd Pociągiem Papieskim z Rudawy do Krzeszowic. Podczas postoju dzieci dowiedziały się od maszynisty na temat historii powstania Pociągu Papieskiego, jego konstrukcji i odbytych podróżach. Następnie każdy z osobna mógł zasiąść za sterami pociągu w kabinie maszynisty i oczywiście głośno zatrąbić. Rozdaliśmy dzieciom wiele miłych upominków oraz słodyczy. Następnie dzieci miały możliowość krótkiego przejazdu w kabinie maszynisty lokomotywą spalinową PKP Cargo, po którym spotkały się z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze SOK opowiedzieli dzieciom o swojej codziennej służbie, o stosowanej broni oraz o metodach interwencji i obrony. Na zakończenie dzieci udały się na przejazd kolejowy z rogatkami, gdzie Panie z PKP PLK pod hasłem "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko" opowiedziały o zasadach bezpieczeństwa na przejściach i przejazdach kolejowych. Nawiązując do tematyki kolejowej został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłami " Moja podróż pociągiem" dla przedszkolaków oraz "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko" dla uczniów szkoły podstawowej.
Nagrody w postaci gadżetów firmowych przygotowały m.in. Przewozy Regionalne. Wyniki konkursu wraz z pracami zostaną zamieszczone na naszej stronie.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.