Pociągiem na Majówkę Hrabiny Zofii

małopolskie

Już w najbliższą niedzielę 22 maja br. uczestnicy Majówki Hrabiny Zofii organizowanej w Krzeszowicach będą mogli dojechać bezpłatnie z Krakowa do Krzeszowic specjalnie uruchomionym przez Przewozy Regionalne na tę okazję pociągiem. Bezpłatny pociąg odjedzie z Krakowa Gł. o godz. 9:10, natomiast powrót z Krzeszowic zaplanowano na godz. 17:10.
Hrabina Zofia Potocka, której przypadające na maj imieniny obchodzono bardzo uroczyście, organizowała co roku festyn dla domowników, okolicznych ziemian, kuracjuszy uzdrowiska, służby i wszystkich pracujących w dobrach Potockich.

Co roku dziesiątki statystów wcielają się w historyczne postaci z otoczenia hrabiny, właścicielki krzeszowickich dóbr. I jak co roku Organizatorzy przygotowali moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco „starszych” mieszkańców gminy Krzeszowice oraz turystów. Liczne koncerty, warsztaty, przedstawienia teatralne, konkursy to tylko część programu jaki oferuje Organizator. Majówka Hrabiny Zofii rozpocznie się w sobotę 21 maja,
a zakończy w niedzielę 22 maja br.

Aby udogodnić mieszkańcom Krakowa i okolic dojazd na imprezę w Krzeszowicach, specjalnie na tę okazję w niedzielę 22 maja zostanie uruchomiony bezpłatny pociąg, który odjedzie ze stacji Kraków Gł. o godz. 9:10 z peronu 1, tor 9, (peron może ulec zmianie, w związku z czym uprasza się o sprawdzenie peronu  przed odjazdem pociągu) - Zabierzów przyj. 9:26, odj. 9:29 - Krzeszowice przyj. 9:49. Zapewni on zarówno turystom pieszym, jak i rowerzystom dojazd do Krzeszowic i powrót do Krakowa.  Odjazd pociągu z Krzeszowic do Krakowa zaplanowano  na godz. 17:10 - Zabierzów przyj. 17:31, odj. 17:36 - Kraków Gł. przyj. 17:52.

Serdecznie zapraszamy!


ZałącznikRozmiarData
Pełny program imprezy4.04 MB2016-05-20